Мутація голосу

Мутація голосу - це фізіологічний процес зміни голосу в період статевого дозрівання.

Якщо у дівчат цей процес проходить практично непомітно, то у хлопчиків спостерігається інтенсивний ріст скелета гортані -  з'являється кадик, голосові складки виростають на 10 мм в довжину, досягаючи 17-24 мм у дорослих. Також спостерігається зниження діапазону голосу майже на октаву зі зміною тембра.

Закінчується мутація в 15, іноді в 16-17 років. Тривалість 6-7 місяців, але іноді затягується на 2-3 роки.

 

Мутація зазвичай відбувається у три етапи:

1. Період до мутації. У цей час організм самостійно перевіряє наскільки він готовий до процесу. Часто це проявляється кашлем, зривами голосу, хрипотою та першінням. Якщо хлопець займається вокалом, то цілком реальна втрата голосу в окремих випадках. У цей період важливо відмовитись від навантажень на голосові зв’язки.

2. Період самої мутації. Характерна поява набряку та запалення гортані. Тому потрібно бути уважними до вірусних та простудних інфекцій, вони важко протікають під час мутації голосу. Крім змін в голосі, його хрипоти й нестабільності, також можуть бути спотворення у певних звуках.

3. Період після мутації. Голос починає закріплюватись, тембр стає стабільним, але все ж можуть відбуватись зміни. Мутація голосу у хлопчиків займає до року часу. Це все індивідуально і залежить від багатьох факторів - природного клімату, генетики, особливостей організму.

  

Що важливо знати батькам

Мутація голосу у дитини це нормально. Не варто панікувати. Але в цей період варто особливо ретельно притримуватись гігієни голосу дитини.

Правила, які варто дотримуватись у час дорослішання хлопця:

- утримайтесь від крикливих звуків та верстку;

- відмовтесь від холодних напоїв в спеку;

- старайтесь носити зимою шарф, щоб не застудити шию.

  

Чи можна займатися вокалом? 

Співати можна і навіть корисно, але тільки в легкому режимі, без навантаження голосових зв’язок. Попередьте викладача з вокалу, щоб не перевантажував вашу дитину під час заняття.

Мутація голосу - це особливий процес дорослішання чоловічої статі. Не варто боятись, а лише дотримуватись всіх рекомендацій і цей процес мине безболісно та природно,- розповідає лікар- отоларинголог Коровай О.О.

Для запису на консультацію до лікаря звертайтесь за телефоном 0 800 305 911.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схоже