Ризик інфікування штамом COVID-19 "Дельта"

Cимптоми, небезпечність та ефективність вакцин

Коронавірус і надалі породжує страх, порушуючи життя людей і спричиняючи нові жертви у всьому світі. Незважаючи на програму вакцинації, ризик інфікування залишається високим, особливо, коли SARS-CoV-2 мутує. Світ боїться нових мутацій, особливо Delta, також відомий як індійський штам. Вже відомо, що в Індії був виявлений ще один штам: Delta Plus.

Які симптоми зараження індійським штамом коронавірусу і чи доступні вакцини захищають від хвороби?

Усі віруси, включаючи коронавірус, що викликає COVID-19, мутують. Більшість змін практично не впливають на властивості вірусу. Однак, деякі зміни можуть вплинути на швидкість його поширення, тяжкість симптомів або ефективність вакцин, терапевтичних препаратів,  діагностики або інших заходів громадського та соціального здоров'я.

Штамп Дельта (також відомий як B.1.617.2) був вперше виявлений в жовтні 2020 року в Індії, тому його спочатку називали індійським штамом. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) класифікувала його як "тривожну мутацію", поряд з Alfa (B.1.1.7, раніше відома як "кентський" або "британський" штам), бета (B.1.351) та гамма (P.1) штами.

 

Ризик зараження Delta

Ризик інфікування штамом Дельта - дуже високий. 

За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), наявні наукові дані свідчать про те, що штам Delta більш заразний, ніж інші циркулюючі штами, і, за оцінками, до кінця вересня він становитиме 90% від усіх вірусів SARS-CoV-2, що циркулюють у країнах Європейського Союзу.

На підставі поточних даних, встановлено, що штам більш заразний, ніж попередні штами коронавірусу, а також може бути пов'язаний з більш високим ризиком госпіталізації та смертності. Крім того, люди, які отримали лише першу дозу курсу вакцинації, менш захищені від зараження штамом Дельта, ніж від інших штамів, незалежно від типу вакцини. Тільки повний курс вакцинації забезпечує високий ступінь захисту від важкого перебігу та смертності в результаті інфікування  штамом Дельта.

Описані досі випадки дозволяють зробити висновок, що індійський штам  коронавірусу SARS-CoV-2 є високо заразним , характеризується важким перебігом, високою частотою госпіталізацій та смертності ( в тому числі і серед молодих людей та дітей).

 

Штам Дельта в Україні

За офіційною статистикою, перші зараження в Україні коронавірусом Delta зафіксували у другій половині червня. З того часу кількість пацієнтів постійно зростає, але ця мутація все ще не є домінуючим штамом. На даний час найбільша кількість випадків зараження зафіксована на Закарпатті, Львівщині і в Києві. 

Незважаючи на стабільну епідемічну ситуацію в Україні, експерти наголошують, що поки неможливо зітхнути з полегшенням. Загроза не минула і нові мутації, що виникають сприяють розвитку наступної хвилі захворювання. Тому вони постійно закликають до дотримання елементарних правил гігієни.

  

Симптоми COVID-19, викликані штамом Дельта

Найпоширеніші симптоми COVID-19, викликані штамом Дельта - це головний біль, біль у горлі, нежить та лихоманка. Інфіковані люди можуть помилково прийняти симптоми за сильну застуду і не усвідомлювати, що їм потрібно самоізолюватися. Про більш «традиційні» симптоми COVID-19, такі як кашель та втрата нюху, повідомляється набагато рідше. За даними лікарів Індії, пацієнти, інфіковані штамом Дельта, частіше страждають від втрати слуху, сильного болю в животі та нудоти.

Люди, у яких було підтверджено інфікування штамом Дельта, також повідомили про інші симптоми, такі як:

  • сухість у роті
  • втрата апетиту
  • болі в суглобах.

У більшості випадків пацієнти частіше госпіталізуються, потребують лікування киснем та страждають від розвитку ускладнень.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликає повністю вакцинованих людей продовжувати носити захисні маски та дотримуватись інших заходів безпеки, пов’язаних з пандемією COVID-19. 

Опірність до штаму Дельта

Експерти відзначають, що вакцинація на даний момент є єдиним ефективним засобом захисту, який реально зменшить ризик зараження, важкого перебігу хвороби. Вакцинація проти ковід суттєво зменшить кількість госпіталізацій та смертей. Імунна відповідь після щеплення - це єдиний ефективний спосіб захистити себе та близьких від захворювання.

Штам дельти коронавірусу та вакцина

Поява нових штамів вірусу SARS-CoV-2 спонукає епідеміологів уважно аналізувати дані про захворюваність у пацієнтів, які були щеплені. Існує занепокоєння щодо того, чи будуть вакцини, розроблені досі, ефективними проти нових штамів вірусу. 

Усі нові штами коронавірусу мають лише  точкові мутації, які не впливають на рівень імунної відповіді. Отже, розроблені раніше вакцини залишаються ефективними. Аналізи, проведені у Великобританії серед пацієнтів з підтвердженим індійським штамом, дозволяють сформулювати попередні висновки, що вакцина від Pfizer дозволяє зменшити ризик госпіталізації на 96 % ( через зараження штамом Delta SARS-CoV-2) ,  Astra Zeneca- на 92%.

Лікарі підкреслюють, що про ефективність захисту у випадку щеплених можна говорити лише після того, як пацієнт пройшов повний курс вакцинації, а з моменту останньої дози минуло приблизно 2 тижнів. Однак у Європейському Союзі близько 30 відсотків людей старше 80 і близько 40 відсотків, люди старше 60 років ще не пройшли повний курс імунізації.

Штам Delta Plus

Є повідомлення про мутацію "Delta Plus", яка починає турбувати світових експертів. Індія назвала Delta Plus "штамом занепокоєння" і є побоювання, що цей вірус може бути більш заразним.

Лікарі Медичного центру Медікавер рекомендують захистити себе від важких ускладнень коронавірусу та вакцинуватись.

Вакцинований та захищений! Саме завдяки масовому щепленню ми можемо побудувати міцний колективний імунітет.

Для запису звертайтесь за телефоном 0 800 305 911, або заповнюйте форму онлайн

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті