Не дай меланомі жодного шансу!

Робочі будні, сповнені  безліччю справ та задач, не завжди дають змогу пам’ятати про своє здоров’я. А особливо про планові огляди, які є не менш важливі, ніж візити до лікаря у критичній ситуації.

Ми часто забуваємо, що будь-яке захворювання легше вилікувати на ранньому етапі діагностики, аніж шукати шляхи вирішення у важких формах.

Родимка - це доброякісне пігментне утворення на шкірі, яке за певних обставин може завдати шкоди вашому організму.  

Під дією зовнішніх факторів вона може переродитись у меланому - одну зі злоякісних пухлин на шкірі людини.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно в світі виявляють тисячі нових випадків меланоми і 2-3 мільйони інших типів раку шкіри. Своєчасна діагностика здатна успішно боротися з цим онкологічним захворюванням - вчасно виявлена меланома лікується в 90% випадків.

Щоб застерегти себе від шкідливих новоутворень, час від часу обстежуйте свої родимки самостійно - чи не змінився їх розмір, колір або ж не з’явились нерівні краї.

Щороку у тисяч українців виявляють рак шкіри, але реальне число випадків захворювання набагато більше, так як не всі відразу дізнаються про свій діагноз.

Скринінг - це можливе виявлення прихованої хвороби або дефекту шляхом застосування тестів, обстежень та інших процедур, які можуть бути проведені швидко. Знання про ультрафіолет і розуміння ABCDE - аналізу родимок достатньо, щоб подбати про себе і близьких. 

СКІНЧЕКЕР (Skin Check) - тести найшвидший спосіб діагностування захворювання, кожну родимку необхідно вивчити за п'ятьма критеріями: 

А (Assymetry) – асиметричність

В (Border Irregularity) - нерівність країв

С (Color) – колір, неоднорідна забарвлення поверхні 

D (Diameter) - діаметр  більше 6 мм 

E (Evolution) – еволюція, зростання або зміна родимки.

Одна з головних проблем, пов'язаних з меланомою, - недостатня інформованість населення, підкреслила лікар-дерматовенеролог вищої категорії, лікар - дерматовенеролог дитячий, медичного центру Медікавер, Блищак Юлія Збігнєва.  Більшість летальних випадків унаслідок захворювання припадає на білошкірих чоловіків старше 50 років, проте ризику піддаються всі вікові категорії населення. Тому самостійний огляд родимок - Skin Check - слід проводити щомісяця.

Одне з головних правил - незалежно від сезону захищайте шкіру від дії сонячних променів. Обирайте сонцезахисний засіб, що підходить вашому типу шкіри. Так ви зможете захиститись від впливу ультрафіолету:  від нього не тільки старіє шкіра, але і збільшується ризик виникнення раку. 

Разом із французьким брендом La Roche-Posay  в рамках проекту «Перевір родимку, збережи життя» ми закликаємо кожного прийти до нас у “Медікавер”  та пройти безкоштовну діагностику своїх родимок. 

Мета проекту - навчити людей самостійно перевіряти шкіру на зміни - поява цяток та родимок. 

Запис на консультації, які пройдуть в клініках медичного центру “Медікавер”, в період з 13-26 червня, здійснюються за телефоном гарячої лінії для пацієнтів: 

0 800 305 911

Список адрес клінік медичного центру “Медікавер”, в яких можна пройти безкоштовну діагностику: 

м. Львів

  • вул. Антоновича, 102 (вул. Героїв УПА, 73)
  • вул. Стрийська, 204

м. Ужгород

  • вул. Вілмоша Ковача 17

Схожі новини