Вакцина від коронавірусу

Ми хотіли б повідомити вам, що кожен пацієнт, незалежно від того, чи є у вас підписана декларація в Medicover чи ні, може вибрати наш медичний центр, як місце для вакцинації. І вакцина, і надання послуги вакцинації є безкоштовними для кожного пацієнта. Процес вакцинації пацієнтів здійснюється відповідно до етапів Дорожньої карти вакцинації проти COVID-19. 

Записатися на вакцинацію

1. Вакцинація від COVID-19

З початку пандемії медики по всьому світу наполегливо працювали над розробкою вакцини. Багато людей були стурбовані тим, що швидкість, з якою була розроблена вакцина від COVID-19, була занадто швидкою, щоб точніше оцінити її безпеку та ефективність.

Багато досліджень і законодавчої роботи проводилося одночасно, а агентства, відповідальні за допуск ліків на ринок (наприклад, Європейська EMA або FDA США), дозволили доставку документів партіями. Крім того, скорочено багато офіційних строків, необхідних для подання відповідних документів або надання висновків. Однак, незважаючи на деякі прискорення, стандартні процедури, пов'язані з якістю, безпекою та ефективністю вакцини, не були скасовані – ті ж етапи клінічних випробувань і процедур, що і стандартні вакцини, були проведені в більш короткі терміни. 

Додаткова інформація 

Після клінічних випробувань вакцина повинна бути схвалена відповідними установами (наприклад, EMA, FDA), перш ніж вона може бути розміщена на ринку.

 

2. Які вакцини від COVID-19 є на ринку України?

В Україні вже авторизовано 4 вакцини на ринку:

  • Pfizer/BioNTech Comirnaty;
  • Вакцина від COVID-19 Moderna від Moderna;
  • Вакцина від COVID-19 AstraZeneca групи AstraZeneca;
  • Вакцина від COVID-19 Sinovac Biotech.

 

3. Які вакцини визнаються?

Чотири вакцини, підтверджені Європейською агенцією з лікарських засобів (ЕМА) – BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson. Держави-члени ЄС можуть також приймати вакцини, підтверджені ВООЗ для екстреного використання, до яких, окрім чотирьох «західних», входять також китайська Sinopharm і, можливо, у недалекому майбутньому Sinovac. Також потенційно можуть приймати російську Sputnik V із приміткою, щоб задовольнити потреби Будапешту, що держави-члени ЄС можуть приймати сертифікати про щеплення, видані для інших вакцин від COVID-19, аніж ті, які отримали затвердження на продаж компетентним органом іншої держави-члена.

 

4. COVID-19 - де і як зробити щеплення?

Від коронавірусу вас вакцинують в одному з виділених Медичних центрів Медікавер.

Перелік вакцинаційних центрів Медікавер, де можна зробити щеплення від коронавірусу: 

  • м. Львів., вул. Антоновича, 102
  • м. Ужгород, вул. Вілмоша Ковача, 17 

 

5. Чи потрібне направлення для вакцинації?

Вакцинація може бути проведена на підставі онлайн заявки (лінк на заявку). Після оформлення заявки вас буде записано на лист очікування вакцинації, наступний етап дзвінок працівників контакт-центру з інформацією про місце і дату вакцинації. Для вашої зручності за день до проведення вакцинації вам буде надіслано повідомлення з нагадуванням!

 

6. Щоб отримати щеплення проти covid-19, чи потрібна наявність декларації з сімейним лікарем?

У період вакцинальної кампанії багатьох хвилює питання про те, чи отримає щеплення від COVID-19 людина, яка не має укладеної декларації з сімейним лікарем. Лікарі Медичного центр Медікавер зазначають, що відсутність декларації не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19. Щоб вакцинуватись, вам необхідно записатись на сайті на лист очікування або зателефонувати до контакт-центру за номером 0 800 305 911. Додатковою перевагою для осіб, які планують вакцинацію в МЦ Медікавер, і не мають підписаної декларації з сімейним лікарем, розроблено швидкий механізм підписання електронної Декларації.

Електронна декларація це не лише можливість отримати Сертифікат вакцинації, але й безкоштовна первинна медична допомога, згідно з переліком первинних медичних послуг, гарантованих державою. Підписавши Декларацію з лікарями Медичного Центру Медікавер, ви отримує медичні послуги високої якості згідно з європейських стандартів.

 В день вакцинації при собі потрібно мати:

  • документ, що засвідчує особу (паспорт або ID картку)
  • при можливості заповнену інформовану згоду про вакцинацію (форму можна роздрукувати з сайту https://vaccination.covid19.gov.ua)

 

7. Свідоцтво про вакцинацію

Інформація про те, що ви були щеплені, з'явиться в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Міжнародне свідоцтво про вакцинацію видає ваш сімейний лікар після двох доз вакцин на жовтому чи білому папері з печаткою закладу охорони здоров’я та підписом лікаря закладу охорони здоров’я. 

 

8. Щеплення для іноземців

Іноземці можуть вакцинуватись в Україні лише у випадку наявності в такого громадянина іноземної держави посвідки на постійне проживання в Україні, а також, якщо така особа, подалась на статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту в Україні або вже отримала цей статус. В інших випадках проведення вакцинації іноземних громадян в Україні неможливе. 

 

9. Як підготуватися до вакцинації від коронавірусу?

Вакцинація не вимагає складної підготовки. Вам не потрібно вносити корективи у звичний ритм життя, вакцинацію можна робити в будь-який час доби. Вакцину вводять внутрішньом’язево в ділянку дельтоподібного м’яза плеча. Як і перед будь-якою іншою вакцинацією, Ваш лікар спочатку оглядає вас і надає необхідні рекомендації. 

Якщо ви отримали першу дозу вакцини Pfizer BioNTech, Moderna, Sinovac Biotech або вакцини від AstraZeneca для завершення циклу вакцинації, ви також повинні отримати другу дозу вакцини.

Особа, яка вакцинувалась буде проінформована працівниками контакт-центру про дату щеплення другої дози.

 

10. Чи оплачується вакцина від COVID-19?

Вакцина від коронавірусу безкоштовна.

 

11. Чи буде вакцинація від коронавірусу обов'язковою?

Вакцинація від COVID-19 є добровільною і безкоштовною для всіх. Варто пам'ятати, що завдяки масовій вакцинації ми будуємо колективний імунітет у суспільстві. Вакцинацією ми захищаємо не лише себе, а також тих, хто не може вакцинуватись (наприклад, маленьких дітей, людей, які мають абсолютні протипоказання (алергія до будь-якого складника вакцини) до вакцинації від COVID-19).

 

12. Хто найбільше ризикує заразитися коронавірусом?

Ми всі однаково схильні до зараження коронавірусом, однак певні групи людей піддаються ризику більш важкого перебігу хвороби, включаючи смерть. До них відносяться люди похилого віку, люди зі зниженим імунітетом (наприклад, рак або ВІЛ), а також люди з серцево-судинними, респіраторними хворобами та ожирінням. 

Слід також пам’ятати, що і молоді, здорові люди теж мають шанс важкого перебігу хвороби.

 

13. Хто розробив вакцину проти нового коронавірусу?

1 грудня 2020 року EMA умовно санкціонував вакцину від коронавірусу, розроблену компанією Pfizer BioNTech, відому як Comirnaty. Того ж дня Єврокомісія допустила її до ринку ЄС. Умовне схвалення передбачає, що Рfizer/BioNTech все одно доведеться надавати повні результати клінічного випробування, запланованого на 2 роки, але ранній доступ до вакцини, яка на даний момент є найефективнішим методом профілактики COVID-19, в екстреній ситуації – пандемії.

6 січня 2021 року EMA також умовно санкціонував вакцину Moderna.

Також були дозволені ще дві вакцини: вакцина AstraZeneca від AstraZeneca і вакцина від COVID-19 Janssen.

 

14. Що ми повинні знати про вакцинацію від COVID-19?

Вакцинація від COVID-19 може допомогти нашому організму розвинути стійкість до можливої коронавірусної інфекції без хвороби. Однак дві дози потрібні як для вакцин Pfizer, Moderna, так і AstraZeneca, Sinovac Biotech. Для вакцини від COVID-19 Janssen достатньо однієї дози вакцини.

Для вакцини від COVID-19 Moderna другу дозу вводять через 28 днів  після першої дози вакцини. 

Для AstraZeneca другу дозу вводять через 12 тижнів після першої дози вакцини. 

Для вакцини від COVID-19 Janssen потрібна лише одна доза вакцини. 

  • Наразі не рекомендується використовувати доступні для завершення циклу вакцинації замінні вакцини – слід приймати дві дози тієї ж вакцини.
  • Поки що не визначено, скільки триватиме цей імунітет – це ще встановлюється в клінічних випробуваннях.
  • Вакцина може захистити не кожну людину.

Вакцини від COVID-19 є одним з багатьох важливих інструментів, які допомагають зупинити пандемію. Важливо, щоб всі продовжували прикривати рот і ніс захисними масками, дотримувалися рекомендованої соціальної дистанції, уникали скупчення людей і часто мили або дезінфікували руки. 

 

15. Що таке мРНК-вакцина?

РНК-вакцини - це новий тип вакцини для захисту від інфекційних захворювань. Щоб викликати імунну відповідь, багато вакцин вводять в наш організм ослаблений або  інактивований мікроорганізм. Вакцини MRNA, з іншого боку, "вчать" клітини нашого організму, як виробляти білок (або навіть його фрагмент), який викликає імунну відповідь. Під час нього виробляються антитіла, що захищають нас від зараження, якщо вірус потрапляє в наш організм.

Для всіх видів вакцин організм залишається з запасом Т-клітин «пам'яті» і лімфоцитів В (відповідальних за діагностику антигенів і вироблення антитіл) після вакцинації, яка запам'ятає, як боротися з вірусом в майбутньому в разі можливого зараження.

 

16. Як працює мРНК-вакцина?

Вакцина мРНК містить шматок генетичного матеріалу від вірусу SARS-Cov-2, який дає нашим клітинам інструкції про те, як виробляти нешкідливий вірусний S-білок (так званий «шип-білок», який знаходиться на поверхні коронавірусу). мРНК, що міститься у вакцині, не пов'язана з геномом людини, дуже нестабільна і швидко деградує (звідси і специфічні вимоги до зберігання вакцини). Потім клітина «представляє» вироблений білок на своїй поверхні. Імунна система розпізнає цей «чужорідний» білок як свій і починає будувати імунну відповідь і виробляти антитіла, як при природній інфекції COVID-19. Він виробляє Т і В лімфоцити, які будуть "пам'ятати", як боротися з вірусом, який викликає COVID-19, якщо інфекція відбудеться в майбутньому.

Після вакцинації організм зазвичай виробляє Т-клітини і В-лімфоцити через кілька тижнів. Тому не виключено, що людина могла заразитися вірусом, який викликає COVID-19, безпосередньо, до або відразу після вакцинації, а потім захворіти, оскільки у вакцини не було достатньо часу, щоб забезпечити захист. Після вакцинації можуть виникати небажані реакції вакцинації, але вони зазвичай короткострокові. 

 

17. На думку фахівців мРНК-вакцини від COVID-19:

  • Не заражають вірусом SARS-cov-2.
  • Вони не містять живого вірусу, який викликає COVID-19.
  • Вони жодним чином не впливають і не взаємодіють з нашою ДНК.
  • Вони не  потрапляють в ядро клітини, де зберігається наша ДНК (генетичний матеріал).
  • Клітина розпадається і позбавляється від мРНК незабаром після завершення процесу виробництва білка (або його фрагмента).

 

18. Навіщо робити щеплення від COVID-19?

  • Вакцина може запобігти поширенню COVID-19.
  • Отримання вакцини від COVID-19 може полегшити перебіг хвороби, якщо ви захворієте.
  • Ви захистите інших – рідних, друзів і знайомих, особливо тих, хто має підвищений ризик тяжкого перебігу COVID-19.

Ви допоможете зменшити пандемію. Носіння масок і дотримання соціальної дистанції допомагають знизити ризик впливу вірусу або поширення його на інших, але цих заходів недостатньо. Вакцинація є ефективним методом зменшення поширення інфекційних захворювань. А за рахунок зменшення епідемії можна буде потихеньку  повертатися до нормального життя. 

 

19. Безпека вакцини від COVID-19

Після введення вакцини в дію системи моніторингу безпеки лікарських препаратів спостерігають несприятливі події (можливі побічні ефекти). Цей моніторинг може фіксувати несприятливі події, які могли не статися під час клінічних випробувань. Якщо ставались відхилення, фахівці швидко її досліджували і приймали рішення чи потрібні зміни щодо вакцини. Це стандартна процедура, яка поширюється на всі доступні вакцини і ліки. Моніторинг має вирішальне значення для забезпечення того, щоб переваги продовжують переважати ризики для тих, хто отримує вакцини. 

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Сфера діяльності
Посада
Обрати місце, в якому ви хочете вакцинуватися

Я даю свою згоду на обробку персональних даних Умови угоди

Схожі статті