Проктологія

Проктологія - займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань нижнього відділу шлунково-кишкового тракту, тобто товстої, прямої та ободової кишки, заднього проходу і параректальної області. 

   

Проктологія в Medicover 

Багато пацієнтів відчувають незручність і сором під час першого візиту, але його не слід відкладати, оскільки недуги, викликані ураженням кінцевої травної системи, носять рецидивний або хронічний характер і викликають у пацієнтів біль. 

Медичний центр  Medicover пропонує пацієнтам повний спектр послуг, пов’язаних проктологією. Досвід наших лікарів проктологів та повністю обладнана клініка дозволяє проводити лікування майже усіх захворювань нижнього відділу шлунково-кишкового тракту.

Захворюваннями, які діагностує та лікує лікар проктолог в Medicover:

Хвороби товстої кишки (виразковий коліт, дивертикульоз, пухлини, поліпи, запальні процеси);

Хвороби анального каналу (різного роду анальні тріщини, геморой, абсцеси, поліпи, кісти, парапроктит);

Всі захворювання прямої кишки (випадання прямої кишки, нетримання калу, дисфункція тазу).

Рекомендуємо обов'язково записатись на консультацію проктолога, якщо у вас з'явилися наступні симптоми:

Неприємний дискомфорт з боку нижнього відділу травного тракту;

Біль у нижній частині живота;

Помітні зміни в області заднього проходу;

Запор;

Діарея;

Нерегулярне, хворобливе випорожнення;

Зміна форми і кольору випорожнень;

Кров або слиз у калі;

Анальний свербіж.

Варто підкреслити, що кожен з цих симптомів може здатися небезпечним, коли його помітить пацієнт, але найчастіше вони вказують на нешкідливі захворювання заднього проходу (наприклад: поліпи, абсцеси, анальні тріщини, геморой) і невеликі інфекційні ураження, які піддаються лікуванню. Лікування цих органів зазвичай консервативне, але ігнорувати цей вид недуг не варто, оскільки вони можуть бути пов’язані з новоутвореннями. Чим раніше ми відвідаємо проктолога, тим раніше буде поставлений діагноз і лікування.

 

Проктологія: лікування та методи профілактики

Візит, звісно, починається з детальної медичної бесіди. Для правильної діагностики проктолог повинен отримати інформацію про особливості недуг пацієнта, супутніх захворюваннях, а також про спосіб життя і наявність подібних захворювань у сім’ї. Потім лікар проводить ректальне дослідження, тобто торкаючись до структур нижніх відділів шлунково-кишкового тракту. Це стандартне обстеження дозволяє спочатку і швидко виявити відхилення від норми, і хоча пацієнтам це може здатися дещо незручним, воно є повсякденною реальністю для проктолога і одним з основних інструментів діагностики. 

Які ще обстеження на аналізи може призначити проктолог? Найчастіше використовуються:

аноскопія - проводиться за допомогою спеціального дзеркала, завдяки якому лікар може оцінити стан анального каналу і кінця прямої кишки);

ректоскопія - обстеження прямої кишки, яке проходить глибше, ніж при аноскопії, крім того, лікар може взяти зразки тканин для дослідження;

колоноскопія - дозволяє оглянути внутрішню частину всієї прямої та товстої кишки за допомогою гнучкого ендоскопа, який називається колоноскопом, лікар також може взяти зразки для гістопатологічного дослідження і видалити поліпи, розширити кишкові стриктури, зупинити кровотечу з кінця травної системи.

Проктолог може також призначити рентген товстої кишки, трансректальне ультразвукове дослідження, ректальну клізму та інші гістопатологічні, біохімічні або лабораторні дослідження (наприклад, аналізи крові).

Детальне спостереження за вашими симптомами допоможе лікарю у постановці діагнозу, підборі лікування та індивідуальної профілактики. Протягом кількох днів варто придивитися до характерних ознак недуг – коли відчувається дискомфорт чи біль, чи його погіршує щось, чи щось полегшує, чи це пов’язано з дієтою, стресом або фізичними вправами. Допоможе ведення щоденника симптомів. За день до візиту варто відмовитися від важкозасвоюваних страв і не забути пити багато води.

Залежно від захворювання та його стадії, фахівець проктолог може прийняти рішення про фармакологічне лікування – із застосуванням супозиторіїв і мазей. У випадку,наприклад, лікування геморою часто використовуються малоінвазивні рішення, такі як лазерна терапія або склеротерапія.

Методи лікування проктологічних станів залежать від захворювання та його тяжкості. Іноді достатньо фармакологічного лікування, в інших випадках необхідно виконати необхідні процедури, наприклад, видалення геморою, поліпів, кіст або фібром. 

Профілактика захворювань в першу чергу базується на гігієні та регулярності випорожнення кишечника. Основний вплив тут має дієта, споживання відповідної кількості клітковини, яка прискорює перистальтику кишечника і відіграє роль пребіотика, регулюючи бактеріальну флору кишечника. Підтримка належної маси тіла та невелика фізична активність є факторами, які ми згадуємо у профілактиці більшості захворювань. Це надзвичайно важливі аспекти, коли мова заходить про довготривале здоров’я, і це також впливає на захворювання нижньої частини травної системи.

У разі будь-якого дискомфорту, очікування може лише погіршити ситуацію. Тому, своєчасний візит до лікаря проктолога дозволить оперативно діагностувати захворювання на початковій стадії та легко його вилікувати. З цієї причини ми рекомендуємо регулярні огляди нижніх відділів шлунково-кишкового тракту. Їх також слід виконувати людям без будь-яких захворювань, особливо дорослим чоловікам.

   

Проктологія, як записатись на прийом до проктолога

Проктологи Medicover надають консультації в медичних центрах у Львові та Ужгороді. Замовити консультацію можна за адресами:

м. Львів, вул. Антоновича, 102

м. Ужгород, вул. Вілмоша Ковача, 17.

Також щоб отримати консультацію проктолога можна записатися на прийом не виходячи з дому, просто скориставшись телефонною або інтернет-реєстрацією. Для цього вам необхідно на сайті medicover.ua заповнити онлайн-заявку, знайти конкретного лікаря та обрати місто для візиту. На основі інформації отриманої в заявці, наш консультант підбере зручні дати та години для візиту та узгодить це з пацієнтом.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті