Отоларингологія

Отоларингологія зосереджується на захворюваннях вуха, гортані, носа, горла, а також скроневої кістки, придаткових пазух носа, ротової порожнини. Отоларингологи Медікавер займаються оперативним діагностикою та оперативним лікуванням лор хворіб.

 

Отоларингологія в Medicover

Отоларингологія включає консервативне і хірургічне лікування. Діагностика зазвичай вимагає використання спеціалізованого обладнання для обстеження лор органів і ретельного вивчення їх мікроструктури. Лікування в основному засноване на хірургічному втручанні.

Медичний центр Medicover вже багато років займається всіма видами ЛОР-захворювань. У нас працюють досвідчені отоларингологи, які спеціалізуються на багатьох захворюваннях органів, розташованих в області голови та шиї. Ми маємо великий досвід у лікуванні захворювань вух, пазух, гортані, носа та горла. Якщо ви страждаєте від них, зв’яжіться з нами якомога швидше та замовте консультацію наших лікарів. Запрошуємо Вас відвідати наш заклад для лікування важких ЛОР-захворювань.

Наші кабінети отоларингологів оснащені сучасним спеціалізованим діагностичним та лікувальним обладнанням, а також високоякісними терапевтичними матеріалами, які часто відсутні в громадських закладах. Під час діагностики ЛОР використовує ендоскопи та мікроскоп. За допомогою такого обладнання на екрані ми можемо показати все у збільшенні  та недоступних місцях людського ока, хворі піднебінні мигдалини, відхилення носової перегородки, гіпертрофію носових раковин, носові поліпи, голосові зв’язки тощо.

Фахівці з отоларингології Medicover виконуються такі операції:

Ринопластика;

Усунення деформації вушних раковин набутих та вроджених вад (отопластика);

Реконструкція лицьового скелета при травмах;

Операції на лімфоглотковому кільці (тонзилектомія, аденотомія);

Функціонально-реконструктивні операції на зовнішньому носі і носовій перетинці;

Запальні захворювання носа, навколоносових пазух, глотки, гортані;

Слуховідновлюючі операції;

Невідкладна допомога при травмах вуха, горла і носа;

Функціональні порушення голосового апарату;

Вроджені та набуті вади.

  

Лікування ЛОР-захворювань

ЛОР-лікар – це насамперед лікар вуха, носа та гортані, він займається лікуванням багатьох легких і важких захворювань, що знаходяться в області голови та шиї. 

Слід відвідати отоларинголога при виникненні таких симптомів, як:

кровотеча з носа;

фарингіт;

труднощі з ковтанням, хронічна нежить, яку важко вилікувати;

зміни нюху і смаку;

запаморочення;

розлади голови і рівноваги;

біль у вухах, шум у вухах, порушення слуху;

періодичні головні болі;

утруднення дихання;

пухлини шиї та голови;

хропіння та апное;

осиплість голосу;

біль у горлі.

Консультації лора включають детальний анамнез та фізикальний огляд, які дають змогу зібрати всю інформацію, необхідну для встановлення діагнозу та подальшого можливого лікування. Під час цих оглядів проводиться ендоскопічне дослідження, що збільшує можливість виявлення уражень, включаючи ніс, горло та вуха.

До найпоширеніших ЛОР-захворювань можна віднести гострий тонзиліт. Захворювання можуть викликати бактерії, аденовіруси, ентеровіруси, вірус герпесу, парагрипу або вірус грипу. Ще одним дуже поширеним захворюванням є хронічний фарингіт. Це може бути викликано недостатнім зволоженням слизових оболонок, алергією, гормональними порушеннями і навіть цукровим діабетом.

Ще одним поширеним захворюванням, яке зустрічається у людей різного віку, є гіпертрофія піднебінних мигдалин. Причиною захворювання, як правило, є повторні інфекції та запалення дихальних шляхів, алергія, грибкові інфекції та новоутворення.

З іншого боку, у дітей найчастіше діагностується занадто коротка під’язикова вуздечка. Вона обмежує рухи язика, порушує його положення спокою і викликає дискомфорт при розмові, жуванні, кусанні або ковтанні.

Хвороби вуха – це ще одна група захворювань, які лікує лікар отоларинголог. До них відноситься хвороба Меньєра, хронічне захворювання середнього вуха, пов’язане із накопиченням рідини в перетинчастому лабіринті. Крім того, орган слуху піддається різним видам запалень. До них належать: зовнішній отит, який вражає вушну раковину, барабанну перетинку і слуховий прохід. Іноді це викликано механічними травмами, надмірною вологістю, зміною pH в слуховому проході, бактеріями, грибками або вірусами. Іншим поширеним запаленням є середній отит, який являє собою скупчення стерильної рідини в барабанній перетинці і найчастіше зустрічається у дітей до 5 років. Його основні причини включають аномалії в роботі євстахієвої труби, черепно-лицевої будови, ущелини піднебіння, гіпертрофію глоткової мигдалини і піднебінних мигдалин.

У свою чергу, запалення внутрішнього вуха – це запальний процес лабіринту, дуже часто є наслідком ускладнень хронічного середнього отиту, вірусів і бактерій.

Також ЛОР займається захворюваннями носа, найпоширенішими з яких є: вазомоторний риніт, спричинений надмірною реактивністю слизової оболонки носа на різні подразники, та носові поліпи – доброякісні зміни в носових порожнинах, що утруднюють вільне дихання.

Зовсім інше захворювання – викривлення носової перегородки, для виправлення якого часто потрібна операція в області хірургії носа, яка називається септопластика. Хірургія носа, інакше відома як ринопластика, також використовується для поліпшення естетичних дефектів носа.

Серйозним і небезпечним захворюванням, віднесеним до ЛОР, є також апное сну, яке призводить до згортання язика і горла під час сну, зниження доступу кисню і задишки.

Найпоширенішою ларингологічною операцією є синусова операція. В даний час проводиться функціональна ендоскопічна синусова операція – малоінвазивна процедура, під час якої усуваються всі перешкоди для аерації пазухи, проводяться численні процедури зрошення пазухи різними сучасними методами.

Не менш популярні методи лікування, пов'язані з захворюваннями мигдаликів, такі як: аденотомія - видалення третьої мигдалини, аденотомія - обрізання глоткової мигдалини, тонзилектомія - видалення піднебінних мигдалин, тонзилотомія - розрізання піднебінних мигдалин і аденектомія - видалення мигдаликів. 

Також великою популярністю користуються методи лікування, пов’язані з лікуванням хропіння та видаленням поліпів і пазух носа.

Ще однією часто виконуваною ЛОР-процедурою є мікрохірургія гортані – метод хірургічного видалення уражень, розташованих всередині гортані, без необхідності робити розрізи на шиї. Застосовується для усунення поліпів, вузликів, гіпертрофії або кіст голосових складок, а також для оцінки точного розташування та просування пухлин гортані та збору матеріалу для гістопатологічного дослідження.

  

Ринопластика в Medicover

Ніс - центральна частина обличчя. Він часто стає причиною комплексів - багато людей не сприймають його форму або розмір. Ринопластику зазвичай рекомендують пацієнтам, у яких ніс непропорційний обличчю, «псує» його зовнішній вигляд.

Коли ніс кривий, горбатий або занадто широкий, кісткову частину виправляють. Також фахівці Medicover можуть поліпшити зовнішній вигляд самого кінчика носа - хрящової частини. Закладеність носа є поширеною проблемою, через яку важко дихати. Далі проводяться естетичні корекції разом з випрямленням носової перегородки – вигнута перегородка сприяє порушенню дихання та порушення прохідності носа. У цьому випадку проводиться процедура випрямлення перегородки (функціональна ринопластика), що значно покращує комфорт пацієнта. 

Перед плановою процедурою необхідно зробити щеплення від гепатиту В, а також повідомити лікаря про будь-які проблеми зі здоров’ям, наприклад, алергію, цукровий діабет.

За кілька днів до операції слід припинити прийом препаратів, що знижують згортання крові.

Ринопластика найчастіше проводиться під загальним наркозом, особливо якщо мова йде про його повну корекцію – тоді необхідно одноденне перебування в стаціонарі. Ніс можна оперувати в закритий спосіб - розрізання в носових ходах, непомітні зовні. При відкритому способі, крім розрізів в носових ходах, робимо розріз на поверхні носа . Під час процедури шкіра відокремлюється від хрящової і кісткової структури, потім формується ніс до потрібного вигляду. Нарешті, шкіра повертається на хрящово-кістковий каркас нової форми.

Протягом перших кількох днів після лікування можуть з’явитися набряки та синці в області обличчя. Пацієнт може відчувати дискомфорт, пов’язаний з болем у носі та голові. Після зняття гіпсу синці повинні зникнути на 8-10 день. У цей час ніс ще може бути набряклим. Період повної регенерації займає до 12 місяців – тільки після цього можна оцінити остаточний ефект. Чим товща шкіра пацієнта, тим довшим буде період відновлення. Контрольний візит запланований на шість місяців після операції для оцінки процесів загоєння.

 

Отоларингологія, як записатись на прийом до ЛОРа

Шукаєте перевіреного лікаря отоларинголога (ЛОР)? Запишіться на прийом до одного з наших спеціалістів в медичних центрах Medicover Львів та Medicover Ужгород.

Запис до отоларинголога може бути оформлений зручним для пацієнта способом. Доступні такі варіанти: особисто, по телефону або через Інтернет. Люди, які вибирають останній варіант, можуть скористатись системою пошуку на сайті, обрати спеціальність лікаря та місто для візиту. Наприклад: лікар ЛОР Львів.

Отоларингологічне лікування в Medicover проходить швидко та ефективно. Робіть ставку на досвід фахівців і безпеку під час лікування. Не соромтеся записатися на прийом, якщо у вас є симптоми проблем з вухом, пазухою або горлом. Після процедури всі недуги зникнуть!

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті