Загальна хірургія

Сучасні хірургічні методики, знання та досвід лікарів та широкий спектр діяльності – це те, що відрізняє хірургію в Medicover. Ми рятуємо життя і боремося з болем.

Напрямок загальної хірургії є невід’ємною частиною медичного центру Medicover і надає багатопрофільну хірургічну допомогу. Наші фахівці – лише досвідчені хірурги, анестезіологи та медичні сестри. Ми забезпечуємо нашим пацієнтам найкращі умови перебування, повну безпеку хірургічних процедур та надзвичайно дбайливий догляд лікарів та медсестер.

  

Загальна хірургія в Medicover 

Medicover - це багатопрофільний медичний центр у Львові та Ужгороді.  Власна лабораторія та діагностичний центр, що дозволяють виконувати, серед іншого, високоспеціалізовані неінвазивні обстеження, діагностичні, ендоскопічні, візуалізаційні (рентген, РТ) та спірометричні дослідження. 

У відділенні хірургії проводиться повний спектр хірургічного лікування із застосуванням сучасних лапароскопічних методик (лапароскопія).

Ми також спеціалізуємося на лікуванні, в якому використовуються рішення, що мінімізують хірургічні травми. Завдяки сучасним методам лікування ми забезпечуємо менший термін перебування пацієнта в стаціонарі та швидке повернення до нормальної фізичної активності (порівняно з класичною методикою), значне зменшення болю в післяопераційному періоді.

  

Послуги загальної хірургії включають комплексні операції у всіх клінічних випадках та лікування найпоширеніших захворювань, які підлягають хірургічному втручанню, зокрема:

видалення грижі;

апендицит;

холецистит;

видалення пухлин;

видалення свищів, поліпів, гнійно запальних процесів та ін.

  

Операції на грижі

Грижа - загальна назва групи захворювань, що полягають у аномальному зміщенні внутрішніх органів або їх частин за межі їхнього природного місця виникнення. Найбільш поширене зміщення частини тонкої або товстої кишки назовні черевної порожнини через первинні отвори (наприклад, пупок, стегновий або паховий канал).

За статистикою, різними видами гриж страждає до 20% населення, причому найпоширенішим діагнозом є пахова грижа (на її частку припадає 60-70% всіх випадків, у чоловіків цей вид гриж зустрічається навіть у сім разів частіше, ніж у жінок). Лікарі розрізняють вроджені грижі та набуті (наприклад, внаслідок травм).

Єдиним ефективним методом лікування гриж, незалежно від їх виду, є хірургічне втручання для видалення грижі. Варто пам’ятати, що після утворення грижі вона не зникне сама по собі, а також спонтанно не зменшиться в розмірах. Більше того, якщо не лікувати, стан поступово прогресує, викликаючи все більший біль і посилюючи дискомфорт пацієнта. Тому не варто легковажно ставитися навіть до незначних змін: при підозрі на грижу слід звернутися до лікаря, який, як правило, здатний діагностувати грижу і визначити її тип на підставі фізикального огляду.

Важливе значення має рання діагностика захворювання та його швидке, ефективне лікування, оскільки в деяких ситуаціях воно може призвести до загрози для життя і вимагає негайного хірургічного втручання для видалення грижі.

  

Фахівці загальної хірургії в Medicover займаються лікуванням багатьох видів грижі:

пахова грижа;

пупкова грижа;

мошонкова грижа;

стегнова грижа;

післяопераційна грижа;

рецидивна грижа.

   

Апендицит

Апендицит може виникнути у людей будь-якого віку, але найчастіше він виникає на другому і третьому десятиліттях життя. Трохи більше впливає на чоловіків. Це одна з найпоширеніших причин абдомінальної хірургії.

Розвиток запалення в червоподібному відростку найчастіше пояснюється закупоркою його просвіту, хоча це відбувається не у всіх випадках запалення. Закриття просвіту червоподібного відростка може бути викликано каловими каменями, розростанням лімфоїдної тканини, інфекційним процесом, паразитом (наприклад, гостриком) або неопластичним ураженням кишечника.

Якщо у вас є симптоми, які можуть свідчити про апендицит, вам слід негайно звернутися до лікаря. Симптомами, які повинні вас насторожити, є різкий, сильний і постійний біль у животі та підвищення температури.

Лікар, який приймає пацієнта з симптомами апендициту, спочатку проводить дуже ретельне опитування. Перед постановкою діагнозу він збирає інформацію про початок захворювання, послідовність симптомів захворювання, співіснування інших захворювань або попередніх операцій.

Додаткові дослідження — лабораторні. Ультразвукове дослідження (УЗД) черевної порожнини необхідно проводити у тих випадках, коли є сумніви щодо діагнозу, особливо у дітей, літніх людей або жінок репродуктивного віку.

У випадках, які не викликають діагностичних сумнівів, люди з діагностованим апендицитом повинні пройти операцію. Сама операція складається з апендектомії. Наші хірурги проводять дане втручання лапароскопічно, через невеликі розрізи шкірних покривів.

Після операції на апендиксі також слід подбати про відповідне меню, яке буде підтримувати роботу травної системи. Через добу після операції пацієнту дозволяється пити лише невелику кількість рідини. У цьому випадку добре підійдуть вода, настої ромашки або чай.

  

Холецистит

Холецистит – це ускладнення жовчнокам’яної хвороби, що виникає внаслідок блокування відтоку жовчі. Тривалий вплив дратує стінки фолікула, а підвищення тиску в фолікулі викликає порушення кровотоку в слизовій.

Хронічний  холецистит – це окреме або системне захворювання жовчовивідної системи, яке може бути викликане бактеріальними, паразитарними, токсичними або подразливими через наявність жовчних каменів. Симптоми хронічного холециститу включають:

судомні болі в правому підребер’ї або не дуже сильні тупі, розминаючі болі, що іррадіюють в область правої лопатки, посилюються після різних похибок в дієті;

часта відрижка, нудота, здуття живота, запори;

неприємний присмак у роті;

блювота;

зміна кольору склер очей (жовтуватий)..

  

Діагноз хронічного запалення жовчного міхура, а найчастіше всієї жовчовивідної системи, ґрунтується на:

інтерв'ю, отримане від пацієнта;

на основі медичного огляду;

допоміжні дослідження, що включають насамперед мікроскопічне та бактеріологічне дослідження жовчі, отриманої шляхом виконання т.зв. дуоденальний зонд.

Хронічний холецистит лікується антибіотиками, які наші фахівці підберуть індивідуально на основі бактеріологічного результату жовчі. Наявність каменів і повторні загострення запалення вимагають хірургічного лікування.

  

Поліпи шлунково-кишкового тракту

Поліпи шлунково-кишкового тракту можуть проявляти деякі характерні симптоми. Оскільки поліпи шлунково-кишкового тракту мають симптоми, подібні до багатьох інших захворювань, таких як виразковий коліт або хвороба Крона, потрібна термінова діагностика. Основою діагностики є ендоскопія - гастроскопія чи колоноскопія.

Якщо при ендоскопічному дослідженні виявлено наявність поліпів в тілі пацієнта, їх видаляють хірургічним шляхом. Видалені ураження слизової оболонки досліджують гістологічно, щоб виключити новоутворені зміни.

  

Свищі

Свищ — це вузький канал, оточений грануляційною тканиною, який має внутрішній отвір у прямій кишці або анальному каналі, а зовнішній — найчастіше — на поверхні шкіри. Періанальний свищ - це хронічна форма періанального абсцесу.

Класичне лікування свищів полягає у розкритті та очищенні нориці, або хірургічному висіченні нориці по всій її довжині. Одним з новітніх методів лікування анальних свищів є лазерне закриття свища. Оскільки свищі закриті зсередини, ми уникаємо великих хірургічних ран і ризику пошкодження структур навколо свища. Великою перевагою є те, що м’язи сфінктера залишаються неушкодженими. Процедура проводиться під короткочасним загальним наркозом.

  

Що таке малоінвазивні операції?

Малоінвазивна хірургія – відносно нова область хірургії. Її головне завдання полягає в тому, щоб максимально зменшити хірургічну рану і таким чином зменшити кровотечу, а також післяопераційний біль і набряк. Як наслідок, час реконвалесценції також скорочується, і пацієнт може повернутися до фізичної форми та активності після процедури набагато швидше. 

При проведенні малоінвазивних операцій та для зменшення хірургічних травм хірурги Медікавер використовують мікроскопи (для розширення операційного поля), а також ендоскоп - різновид дзеркала з власним джерелом світла, що використовується для ендоскопічних процедур. Точкове використання інструментів зменшує травматичність шкіри, м’язів та фасцій, завдяки чому прооперований пацієнт може вийти зі стаціонару навіть в день проведення процедури.

У зв’язку з тим, що хірургічне поле дуже мале (розріз шкіри зазвичай не перевищує 2-4 см) і хірург не розкриває шкіру в такому масштабі, як у класичній хірургії, необхідно провести ретельне обстеження перед операцією (рентген і МРТ - магнітно-резонансна томографія - дуже детальне обстеження, що показує поперечні зрізи внутрішніх органів людини у всіх площинах), завдяки чому можна точно визначити обсяг і місце процедури. Під час процедури слід забезпечити інтраопераційний попередній рентгенівський огляд.

Спектр лікувальних заходів, які можна виконати при малоінвазивній процедурі, майже такий же, як і у випадку класичної хірургії.

  

Переваги малоінвазивної хірургії для пацієнта:

менше болю після операції;

менший ризик зараження і менша крововтрата;

короткий термін перебування в стаціонарі;

швидка реабілітація та повернення до нормальної діяльності;

відсутність великих, не естетичних шрамів, що є дуже хорошим косметичним ефектом.

Малоінвазивні операції які проводяться в медичних центрах Medicover Львів та Medicover Ужгород незамінні в лікуванні людей, зацікавлених в особливо швидкому одужанні. Вони дозволяють, наприклад, повернутися до тренувань спортсменам через 2-3 тижні, а не через 2-3 місяці, як у традиційній хірургії.

  

Лапароскопічні операції

Лапароскопічна операція – це малоінвазивний хірургічний метод, який дозволяє проводити операцію без значного розкриття шкіри. Процедура обмежується кількома невеликими розрізами, через які вводиться лапароскоп. Завдяки цьому можна проводити багато операцій без серйозного навантаження на організм.

Лапароскопія дозволяє проводити операцію без розтину черевної порожнини, ущемлення шкірних покривів зводиться лише до кількох невеликих розрізів, через які хірург вводить лапароскоп та інші інструменти в черевну порожнину. 

Лапароскоп – це апарат, який використовується для ендоскопії черевної порожнини. Лапароскоп - це жорстке дзеркало. На його кінці (тому, що знаходиться в черевній порожнині під час операції) є система лінз, яка передає збільшене зображення на окуляр лапароскопа.

У сучасних лапароскопах до окуляра кріпиться камера, яка дозволяє передавати зображення хірургічного поля всередині черевної порожнини на монітор, що стоїть біля операційного столу. Світло подається через оптичне волокно, що проходить всередині лапароскопа, яке освітлює операційне поле.

Лапароскопічна операція приносить пацієнтові ряд переваг. Операція на черевній порожнині класичним методом, тобто шляхом розрізання (розтину) черевної стінки (лапаротомія), є серйозним навантаженням для організму. Всього цього можна уникнути за допомогою лапароскопічної операції.

Лапароскопія також може використовуватись для оперування грижі, нирок, передміхурової залози, товстої і прямої кишки, а також видалення пухлини надниркових залоз.

  

Загальна хірургія, як записатись на прийом до хірурга

Сьогодні хірургічні втручання проводяться дуже часто – причинами можуть бути як різні захворювання, так і естетичні проблеми. Однак перед тим, як пацієнт потрапить на операційний стіл, необхідно точно визначити тип проблеми та спланувати лікування. Це можливо за умови отримання консультації хірурга. 

Основна мета хірургічної консультації – визначити, чи потребує дане захворювання хірургічного втручання. Спосіб і дата процедури зазвичай встановлюються під час візиту.

Запрошуємо всіх пацієнтів, які бажають отримати консультацію загального хірурга в медичному центрі Medicover Львів чи Medicover Ужгород. Записатись на прийом до хірурга ви можете за телефоном чи заповнивши заявку на нашому сайті medicover.ua

Візит до хірурга часто є стресовою подією, яка потребує попередньої підготовки пацієнта і це значно полегшує перебіг та підвищує ефективність медичного звернення. Якщо у пацієнта є медична документація про перебіг його захворювань (попередня госпіталізація чи лікування), він повинен мати її з собою.  В багатьох ситуаціях це допомагає поставити відповідний діагноз щодо наявної на даний момент недуги, або дозволяє змінити заплановане лікування залежно від стану пацієнта.

Ми забезпечуємо короткий час очікування на прийом, турботу досвідченого лікаря та дружню, душевну атмосферу!

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті