Судинна хірургія

Судинна хірургія займається діагностикою та лікуванням захворювань периферичних судин, тобто вен, артерій та лімфатичних судин. Периферичні судини відіграють дуже важливу роль в організмі людини. Судинний хірург має справу практично з усіма артеріями в організмі людини, за винятком серцевих артерій (ними вже займається кардіолог). Його інтереси включають артерії нижніх кінцівок, а також черевні, клубові та сонні артерії.

  

Судинна хірургія в Medicover 

Судинна хірургія є однією з медичних спеціальностей, сфера дії якої включає інвазивні та неінвазивні хірургічні втручання в області лімфатичних і кровоносних судин. Однак судинна хірургія також займається та діагностикою захворювань, пов’язаних з цими органами тіла.

Все більше пацієнтів звертаються до послуг судинної хірургії. Це пов’язано із все більшим поширенням малорухливого способу життя, неповноцінного харчування та численних стресових подразників. У таких умовах в організмі легше розвиваються різні захворювання, пов’язані з кровоносною і лімфатичною системами. Тут на допомогу приходить судинна хірургія. Завдяки розвитку цієї спеціальності на основі медичного опитування та фізикального огляду можна діагностувати багато судинних захворювань. 

  

Судинна хірургія займається діагностикою та лікуванням ряду захворювань, таких як: 

патологічне звуження артерій і вен, 

тромбоз і недостатність глибоких вен, 

хронічна венозна недостатність (варикозне розширення вен нижніх кінцівок), 

венозні виразки, 

тромбоемболія легеневої артерії та атеросклероз (облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок, який включає утворення бляшок на стінках кровоносних судин сонних артерій або нижніх кінцівок;

лікуванням новоутворень (гемангіома, синдром діабетичної стопи, тромбо-облітеруючий васкуліт);

судинні зірочки, судинні сітки.

Найчастіше пацієнта направляє до судинного хірурга інший фахівець, наприклад, сімейний лікар, діабетолог або ортопед. Буває і так, що пацієнт відразу звертається до судинного хірурга через свої симптоми.

 

Захворювання, які лікують фахівці судинної хірургії медичного центру Medicover:

гемангіома (капілярна гемангіома, кавернозна гемангіома);

“судинні зірочки”;

варикозна хвороба (варикоз);

порушення судинної трофіки;

облітеруючий атеросклероз;

синдром діабетичної стопи;

механічні травми судин.

  

Також варто відвідати судинного хірурга в разі:

порушення чутливості в нижніх кінцівках;

поколювання і оніміння в нижніх кінцівках;

почервоніння шкіри нижніх кінцівок;

набряків нижніх кінцівок;

відчуття тяжкості в ногах;

наявності різного роду виразок і  ран, що важко загоюються.

  

Діагностика та лікування судинних захворювань

Діагностика є дуже важливим елементом судинної хірургії, оскільки дозволяє виявити багато захворювань або станів, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

УЗД доплера - основний діагностичний інструмент в руках судинного хірурга  Він використовує ефект Доплера, що відбиває ультразвукові хвилі від еритроцитів, що протікають в кровоносних судинах. При контакті ультразвукової хвилі з клітиною крові її частота змінюється, що фіксується апаратом УЗД. Результат у вигляді зображення виводиться на монітор. Таким чином ми можемо оцінити кровотік у венах і артеріях і побачити будь-які зміни його швидкості.

 

У медичному центрі Medicover пацієнту будуть проведені наступні обстеження:

Доплерівське УЗД вен нижніх кінцівок;

Доплерографія артерій нижніх кінцівок;

Доплерографія вен верхніх кінцівок;

Доплерографія артерій верхніх кінцівок;

Доплерографія сонних артерій.

Залежно від діагнозу судинний хірург може запропонувати пацієнту консервативне лікування, лікування за допомогою малоінвазивної методики або направити на хірургічне втручання. При лікуванні варикозного розширення вен найчастіше використовується склеротерапія. При закупорці судин судинний хірург може використовувати ангіопластику – в місце звуження судини вводиться катетер з балоном, а потім його розширюють.

Атеросклеротичні бляшки, що звужують просвіт судини, видаляють за допомогою атеректомії, тобто малоінвазивної ендоваскулярної процедури, що виконується за допомогою спеціального апарату – атеректома.

  

Флебологія та лікування варикозних хвороб 

На сьогоднішній день флебологія є однією з найбільш швидкозростаючих галузей медицини. Це галузь судинної хірургії і зачіпає проблему захворювань венозної системи, яка дуже поширена в суспільстві. 

Флебологія в Medicover – спеціалізується не тільки на діагностиці, а й на лікуванні флебітів, варикозного розширення вен (варикоз). Також займається профілактикою судинних захворювань. Захворювання венозної системи – це як проблема здоров’я, так і косметична проблема. Багато людей з варикозним розширенням вен щодня мають проблеми з правильним функціонуванням і виконанням рутинної діяльності. Хворі судини також можуть вплинути на впевненість у собі, особливо у жінок – вони виглядають неестетично і часто змушують ховати ноги. У медичному центрі Medicover ми надаємо всім пацієнтам комплексну допомогу у відновленні та фізичній формі. Тому при появі перших симптомів варто записатися на прийом і почати лікування якомога швидше.

Флеболог – це лікар, який займається ретельною діагностикою та лікуванням захворювань вен (лікування варикозу). Немає необхідності готуватися до першого відвідування фахівця. Однак варто вибирати одяг, який дозволить легко показати проблемні місця на ногах. Лікар флеболог проведе медичну бесіду та оцінить стан венозної системи нижніх кінцівок. По-перше, на основі ретельного огляду ніг. Пізніше за допомогою неінвазивного та безболісного ультразвукового допплерівського дослідження, що дозволяє швидко виявити пошкоджені венозні клапани.

Венозна недостатність (варикозна хвороба) – це прогресуюче захворювання, яке з часом може погіршуватися. Щоб лікування було максимально ефективним, не варто чекати погіршення, а при перших ознаках варикозної хвороби звертатися до лікаря. Це дозволить не тільки зупинити подальший розвиток варикозу, а й прийняти відповідні, менш інвазивні методи лікування. Однією з перших ознак хронічної венозної недостатності є відчуття тяжкості в ногах і набряк, який наростає у вечірні години і зникає вранці. Саме тоді починають з’являтися телеангіектазії, тобто тонкі червоно-фіолетові вени і видимі розірвані кровоносні судини. Ці перші симптоми вже повинні стати сигналом для запису на прийом до флеболога. 

 

Необхідно звернутися до флеболога, якщо ви помітили такі симптоми, як:

хронічний і постійний біль у ногах;

зміна кольору шкіри на ногах, особливо синці;

потовщення судин під колінами або навколо щиколоток;

сині вени, що виступають під шкірою ніг;

павутинчасті вени;

виразка ноги;

зміна кольору, плями в області щиколотки.

Показанням до відвідування також має бути швидке варикозне розширення вен, а також  біль, потовщення, почервоніння і тепла шкіра в їх області. Ці фактори можуть свідчити про запалення варикозних вен.

Хоча хронічна венозна недостатність є спадковим захворюванням, існують фактори, які можуть прискорити її розвиток. Найчастіше зустрічається у жінок. Найпоширенішими причинами варикозного розширення вен є:

виконання роботи стоячи - наприклад, продавець, перукар або офіціант;

відсутність рухів і часте сидіння зі схрещеною через ногу ногою, що здавлює вени;

носіння тісного одягу, особливо шкарпеток або гольфів з щільними манжетами;

ходити у взутті на підборах;

надмірна вага і ожиріння;

вагітність;

гормональні збої, а також використання протизаплідних засобів;

куріння і вживання надмірної кількості алкоголю.

 

Після консультації та огляду лікар флеболог рекомендує відповідне лікування. У Medicover Львів та Medicover Ужгород ми використовуємо такі ефективні рішення, як:

компресійна терапія, що полягає у використанні спеціального, сучасного і непомітного компресійного одягу;

склеротерапія, тобто нехірургічний метод, який передбачає введення протинабрякового засобу в змінену вену і перев’язування ніг. Тиск змушує вену фіброзувати і зливатися, і кров знаходить новий, краще адаптований шлях;

мікрофлебектомія, тобто хірургічна процедура видалення варикозних вен (неефективних венозних гілок) через мікророзрізи;

лазерна радіочастотна абляція, тобто лазерне лікування варикозу, яке використовує світлові імпульси, щоб викликати фіброз і закриття вени$

Ендовазальна лазерна коагуляція вен - малотравматичний метод лікування невеликих сіток і великих розширених судин.

Вагітність є одним із факторів, які можуть викликати варикоз на ногах. Тому варто постійно стежити за їх станом, а при появі будь-яких тривожних симптомів негайно звертатися до фахівця. Відвідування флеболога під час вагітності та в післяпологовий період не тільки можливо, але й рекомендовано. Дослідження стану вен за допомогою ультразвукового допплера є абсолютно безпечним і неінвазивним. Флеболог також допоможе підібрати ефективний метод лікування, який підійде майбутній мамі та її малюкові.

   

Судинна хірургія, як записатись на прийом 

У медичному центрі Medicover ми надаємо допомогу та консультації в напрямку судинної хірургії. Наша команда складається з фахівців з багаторічним досвідом роботи у галузі загальної та судинної хірургії.

Щоб записатись на консультацію судинного хірурга чи лікаря флеболога вам необхідно звернутись на рецепцію в наших медичних центрах Medicover Львів та Medicover Ужгород, зателефонувати нам чи заповнити заявку для здійснення візиту на нашому сайті medicover.ua.

Наприклад, консультація флеболога в Medicover, буде максимально корисною та ви нарешті отримаєте відповідь на питання “як позбутися варикозу на ногах” чи позбутись судинних зірочок завдяки плану діагностики та лікування захворювання.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті