Ендоскопія

Ендоскопія - це різновид діагностичного та медичного обстеження, що дає змогу виявити ураження та зібрати матеріал для гістопатологічного дослідження, а також використовується при проведенні незначних та малоінвазивних операцій. Для цього виду дослідження використовується спеціально розроблений прилад – ендоскоп. Цей пристрій розроблений таким чином, що має вбудовану камеру та джерело світла. 

  

Ендоскопія в Medicover

Ендоскопічні дослідження проводяться при підозрі на порушення функції органів, таких як шлунок, кишечник, стравохід, пазухи, піхва, шийка матки, сечовий міхур та уретра. Ці дослідження дозволяють визначити тип і ступінь ураження.

У медичних центрах Medicover Львів та Medicover Ужгород  ми проводимо ряд різноманітних ендоскопічних досліджень. Серед них:

колоноскопія у дорослих;

колоноскопія у дітей;

гастроскопія у дорослих;

гастроскопія у дітей.

Ендоскопія дозволяє лікарю побачити те, що він не зміг би побачити за допомогою інших обстежень, таких як ультразвук або томографія. Найпоширенішим показанням для цього виду обстеження є підозра на рак у пацієнта. Під час ендоскопічного дослідження лікар може зібрати фрагмент вогнища, який можна піддати гістопатологічному дослідженню. Це дозволяє оцінити клітинну структуру ураження та визначити, чи може ураження бути злоякісним.

Ендоскопічні дослідження широко застосовуються у випадках, коли у пацієнта є підозра на рак товстої кишки, шлунка, стравоходу або шийки матки. Дослідження допомагає визначити, з яким типом, запальним чи злоякісним, має справу лікар.

Ендоскопія проводиться з метою терапевтичної (лікувальної) діагностики (наприклад ендоскопія шлунка),  або контролю захворювання.

У сучасній ендоскопічній лабораторії ми проводимо колоноскопію та гастроскопію, як під місцевою анестезією, так і під наркозом.

Щоб мінімізувати стрес, пов’язаний з оглядом, ми пропонуємо гастроскопію та колоноскопію під загальною анестезією протягом 1 відвідування.

 

Гастроскопія

Гастроскопія – це дослідження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (шлунка, стравоходу). Це один з найкращих діагностичних обстежень, під час якого фахівець може взяти шматочок слизової оболонки, щоб виявити можливі зміни. Завдяки гастроскопії ми можемо виявити наявність Helicobacter pylori в травному тракті, а також розширити звуження травного тракту, видалити поліпи, зупинити внутрішню кровотечу, діагностувати різні хвороби шлунку.

Фахівець призначає гастроскопію як профілактичний метод або в разі підозри на наявність захворювань: 

захворювання стравоходу;

захворювання шлунку;

хвороби дванадцятипалої кишки (в. тч. виразкової хвороби дванадцятипалої кишки); 

Helicobacter pylori (лікування хелікобактер пілорі), 

виявлення пухлин та поліпів,

анемії (в т.ч анемія у дітей, залізодефіцитна анемія, гіпохромна анемія)

Застосовується також при виразковій хворобі та стравоході Барретта. Гастроскопія також може використовуватися в лікувальних цілях. Наприклад, при закритті варикозного розширення вен, видаленні поліпів або передракових утворень.

Крім того, показанням до гастроскопії є кровотеча з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, що проявляється: блювотою з кров’ю, смолистим випорожненням, анемією, дефіцитом заліза. Вона також проводиться перед операцією або при діагностиці целіакії.

Гастроскопія  проводиться при підозрі на захворювання верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Сюди входять такі новоутворення, як: рак стравоходу, рак шлунка, лімфома шлунка.

Симптомами захворювання верхніх відділів шлунково-кишкового тракту є:

печія;

проблеми з ковтанням;

біль в епігастрії;

нудота;

блювота;

відрижка;

відчуття переповненого шлунка, особливо після їжі.

Якщо у вас є ці симптоми, зверніться до лікаря, який направить вас на гастроскопію. Пацієнтів із зазначеними вище симптомами, яким виповнилося 45 років і старше, слід направляти на гастроскопію, особливо якщо вони супроводжуються втратою маси тіла, анемією або розладами харчування.

Бактеріальні захворювання, неправильне харчування, стреси і куріння – це лише деякі з можливих причин виразкової хвороби. Якщо ви відчуваєте тривожні симптоми, почніть з діагностики. Призначте зустріч сьогодні. Направлення на гастроскопію може виписати ваш сімейний лікар. 

Протипоказаннями до обстеження є:

нещодавно перенесений серцевий напад;

нестабільна ішемічна хвороба серця;

гостра серцева недостатність;

декомпенсована дихальна недостатність;

підозра на перфорацію шлунково-кишкового тракту.

Першим етапом обстеження є правильна підготовка пацієнта. Важливо бути на голодний шлунок (принаймні через 6 годин після останнього прийому їжі) і видалити всі знімні частини з рота (наприклад, зубні протези). Потім горло знеболюють спеціальним аерозолем і надягають капу. Пацієнта укладають на лівий бік і лікар вводить ендоскоп. Під час тесту ви можете відчувати дискомфорт, наприклад, відрижку або блювоту. У такі моменти варто зосередитися на диханні.

Гастроскопія безпечна і ретельна, але не дуже приємна процедура, яка займає різний час, залежно від анатомічних умов, ступеня ураження та досвіду експерта.

  

Колоноскопія

Колоноскопія – одна з медичних процедур, яка дозволяє заглянути вглиб нижньої частини травної системи. Вона показує стан та будову прямої та товстої кишки, дозволяє візуалізувати їх по всій  довжині.

Для цього використовується ендоскоп, також відомий як колоноскоп, тобто спеціальне дзеркало у вигляді гнучкої трубки товщиною з палець і довжиною 130-200 см. На його кінці є камера, яка передає зображення в режимі реального часу на екран монітора, а також джерело світла. Шлях колоноскопу відкриває повітря, що нагнітається ним під тиском, що розділяє стінки кишки, і вода, яка їх додатково омиває. Завдяки цьому забезпечується кращий огляд структур, а сам огляд є безпечнішим.

Коли призначають колоноскопію?

При захворюваннях товстої кишки;

При скаргах пацієнтів на розлади у діяльності кишківника (проноси або довготривалі закрепи), виділення крові при дефекації, кровотечі, малокрів’ї (анемія);

При виявленні поліпів, які є передраковими утворами;

При виявленні доброякісних та злоякісних утворів.

   

Колоноскопія є основним скринінговим тестом на колоректальний рак. За рівнем смертності він посідає друге місце серед онкологічних захворювань після раку легенів. Багато в чому це пов’язано з тим, що він може розвиватися безсимптомно до 10 років і, на жаль, зазвичай виявляється занадто пізно. Рання діагностика – можлива завдяки колоноскопії – дає майже стовідсотковий шанс на повне одужання.

Колоноскопія дозволяє не тільки виявити рак кишечника на ранній стадії, але і запобігти йому, видаливши поліпи, з яких найчастіше розвивається цей рак.

На першу профілактичну колоноскопію варто записатися після 50 років, а якщо в родині хворого були випадки раку товстої кишки – вже близько сорока. При виявленні та видаленні тривожних уражень через 1-3 роки слід провести ще одну колоноскопію, залежно від їх характеру та кількості. Якщо все добре, можна чекати навіть 10 років.

Підготовка до колоноскопії більш складна, ніж до гастроскопії. Пацієнт повинен позбутися всього кишкового вмісту, який утруднював би оцінку слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Для цього за 1-2 дні до відвідування лабораторії обстежуваний повинен дотримуватися рідкої або напіврідкої дієти, уникати насіння,та інших важкозасвоюваних продуктів. За добу до обстеження пацієнт приймає проносні засоби для якнайкращого очищення кишечника за вказівкою лікаря.

Сама колоноскопія проводиться після введення анестезуючих препаратів або під наркозом, а це означає, що пацієнт не відчуває ніяких неприємних відчуттів, пов’язаних з оглядом.

  

Ендоскопія, як записатись на прийом 

При виникненні тривожних симптомів описаних вище, варто негайно записатися на прийом до досвідченого лікаря ендоскопіста. 

У медичному центрі Medicover ми використовуємо сучасний ендоскоп, завдяки якому зображення з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту є дуже чітким і дозволяє провести ефективну діагностику, а часто і усунути проблему під час процедури. 

Ви можете записатись на ендоскопію кількома способами:

зателефонувати нам;

завітати на рецепцію в один з наших медичних центрів;

чи заповнити заявку на прийом онлайн на нашому сайті.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті