Облік та ведення вагітних

Народження дитини – одна з найважливіших подій у житті кожної жінки. Майбутні мами з нетерпінням чекають, коли почують перший крик свого малюка і зможуть взяти його на руки, 9 місяців готуючись до цього моменту.

Коли ставати на облік при вагітності? Вагітна жінка повинна перебувати під наглядом лікаря з перших днів до пологів. Таким чином вона може комплексно піклуватися про своє здоров’я та здоров’я плода, що розвивається. Стати на облік по вагітності можна в жіночі консультації клінік Medicover Львів, Medicover Ужгогод та Medicover Дніпро.

  

Облік та ведення вагітних в Medicover

Ми намагаємося якомога раніше почати опіку за вагітною жінкою. У нашому центрі майбутні мами вибирають лікаря-гінеколога, який буде відповідати за ведення вагітності протягом усього періоду. Частота відвідувань підбирається індивідуально з урахуванням потреб пацієнтки та ступеня можливого медичного ризику. Візити проходять в інтимній та дружній атмосфері. Ведення вагітності проводиться індивідуально та з урахуванням потреб і очікувань жінки.

Супровід вагітності полягає не тільки в проведенні аналізів та контрольних візитів. Крім турботи про здоров’я майбутньої мами та її дитини, ми також дбаємо про те, щоб вона не відчувала тривоги та стресу в очікуванні народження свого потомства.

Обраний вами лікар проведе детальну медичну бесіду, яка поінформує його про стан вашого здоров’я та дасть змогу уточнити деталі ведення вагітності. Гінеколог також визначить обсяг необхідної діагностики, а також можливу консультацію фахівців інших медичних напрямків. На що звертають увагу фахівці Medicover під час ведення вагітності?

 • Відчуття безпеки - наші лікарі будуть вести вашу вагітність відповідно до всіх рекомендацій доказової медицини.
 • Надання детальної інформації про вагітність – надзвичайно важливо, щоб пацієнтка була в курсі свого здоров’я та того, як реагує її організм. Тому наші спеціалісти проінформують вас про можливі симптоми, нездужання та побічні реакції організму.
 • Забезпечення правильного розвитку дитини - фахівець нашої клініки подбає про те, щоб правильний розвиток вашої дитини був забезпечений вашим способом життя. Він порекомендує вам відповідну дієту, багату всіма компонентами, необхідними для її розвитку. Також ви дізнаєтеся, чого слід уникати, щоб не нашкодити собі і дитині.
 • Раннє виявлення аномалій розвитку - пренатальні обстеження дозволять досить рано виявити вади розвитку плода, завдяки чому можна буде лікувати його ще на етапі внутрішньоутробного життя.
 • Зниження ризику аномального розвитку дитини – швидка діагностика і протидія можливим ускладненням (невиношування вагітності, гіпоксія плода, передчасні пологи).

Ми добре усвідомлюємо, що для кожної вагітної пацієнтки, яка проходить облік вагітності, окрім кваліфікації та знань лікаря, також важлива комунікація та емпатія. Користуючись послугами нашого центру, Ви можете бути впевнені, що Вас забезпечать медичним обслуговуванням на найвищому рівні, у поєднанні з повним розумінням Ваших потреб та очікувань - індивідуальний підхід до Вас і Вашої вагітності забезпечить Вам повний комфорт і відчуття безпеки від обстеження вагітної при взятті на облік до народження дитини та в післяпологовий період.

Безумовно, важливим фактором для Вас при виборі гінеколога, який займається вагітністю, є його доступність. У разі несподіваних ускладнень Вам може знадобитися негайно звернутися до лікаря. Тому графік візитів ведення вагітності буде встановлено заздалегідь, і при необхідності незапланований візит не буде проблемою.

 

У  медичному центрі Medicover ви зможете пройти:

 • акушерські консультації,
 • ультразвукове дослідження, що проводиться на спеціалізованому обладнанні,
 • лабораторні дослідження,
 • пренатальний скринінг,
 • ехо серця плода,
 • КТГ,
 • консультації з лактації,
 • УЗД грудей при вагітності та лактації.

Ми надаємо спеціалізовану допомогу жінкам з фізіологічним перебігом вагітності та вагітним з високим ризиком, надаючи акушерську допомогу та консультації інших лікарів-спеціалістів. Ми виконуємо спеціалізовану ультразвукову діагностику за стандартами Fetal Medicine Foundation та неінвазивну пренатальну діагностику - PAPP-A тест, ехо серця плода, діагностику ризику прееклампсії та пренатальні генетичні тести.

  

Як і коли ставати на облік по вагітності

Ви щойно дізналися, що вагітні. Незалежно від того, щасливі ви, хвилюєтеся чи просто чекаєте, є кілька речей, які ви повинні зробити зараз. Перший місяць вагітності часто є вирішальним, перші симптоми можна відчути відразу після зачаття. Якщо є хоч найменша ймовірність, що ви завагітніли, вам потрібно почати з відвідування лікаря, щоб підтвердити свої припущення та дізнатись, коли ставати на облік при вагітності.

Тест на вагітність зроблений, дві смужки підтвердили ваш стан. Настав час подумати про відвідування гінеколога. Найкращий час для першого візиту - 7-8. тиждень вагітності. Але якщо майбутня мама в цей час ще не усвідомлює свого зміненого стану, нічого не станеться, якщо вона звернеться до лікаря трохи пізніше. Проте точно не варто свідомо відкладати відвідування лікаря. Чим раніше ви потрапите під його опіку, тим краще для вас і вашої дитини. Ви отримаєте направлення на необхідні аналізи та рекомендацію щодо того, які вітаміни та мінерали вам слід приймати (наприклад, фолієву кислоту, цінну для здоров’я дитини). Вам також знадобиться ультразвукове дослідження, щоб переконатися, що ембріон дійсно закріпився в матці. Лікар повідомить, як саме відбувається постановка на облік в жіночу консультацію клінік Medicover.

Добре подумайте над вибором гінеколога. Чи хочете Ви, щоб гінеколог, якого ви зазвичай відвідуєте, був також лікарем, який відповідає за вашу вагітність? Ви можете піти до нього на перший візит, а потім до лікаря, рекомендованого знайомими або вибрати лікаря за його профілем на сайті medicover.ua. Вибір лікаря, який буде вести облік вагітності, дуже важливий. Коли має відбутися перший візит? Як стати на облік по вагітності? На що звернути увагу в ранні терміни вагітності, про що запитати лікаря? Які обстеження вагітної при взятті на облік необхідно пройти? Багато запитань тривожать на початку.

Зачекайте, не потрібно дуже поспішати. Багато жінок після першого візиту до гінеколога в ранні терміни вагітності залишаються трохи розчарованими, тому що для остаточного підтвердження вагітності ще зарано. 7-8 тиждень від останньої менструації – це найкращий час, щоб достовірно підтвердити, що запліднення відбулося в останньому репродуктивному циклі. 

На якому терміні стають на облік, щоб це не було запізно? Зробіть це не пізніше 11 тижня вагітності. Це важливо з міркувань здоров’я: заради дитини до цього часу слід провести базові аналізи та отримати рекомендацію лікаря щодо вітамінів, які позитивно впливають на розвиток дитини та ваше здоров’я.

Як гінеколог підтвердить вагітність? Надійність аптечного тесту на вагітність становить 95–99%, але гінеколог, ймовірно, захоче підтвердити результат. Для цього існує кілька способів.

 • Коли ваш візит відбувається на дуже ранніх термінах вагітності, лікар може призначити аналіз крові, щоб показати рівень ХГЧ. За його концентрацією він не тільки визначить вагітність, а й зможе вказати її приблизний термін. 
 • Лікар, ймовірно, також проведе гінекологічний огляд, щоб виявити характерні ознаки, що свідчать про запліднення. Зміни в піхві можуть бути помітні вже на 4-му тижні вагітності, а в матці - тільки на 6-му тижні вагітності.
 • В нашій клініці кабінети гінекологів обладнані апаратами УЗД, тому вагітність можна відразу підтвердити за допомогою вагінального дослідження. Якщо ви прийдете на прийом на 6-му тижні, гінеколог зможе показати вам на екрані імплантований в матку ембріон, довжина якого буде кілька міліметрів, а приблизно на 7-му тижні вагітності – є імовірність побачити навіть биття серця дитини.

Після підтвердження, майбутня мама разом з гінекологом повинна скласти план обліку вагітності. Він включає всі медичні процедури та терміни їх виконання – відвідування консультацій, огляди, аналізи, - які дозволяють подбати про здоров'я вагітної жінки та її дитини.

 

Облік та ведення вагітності, як записатись на прийом

Як стати на облік вагітності в приватній клініці? На це питання детально відповість лікар на першій консультації. Щоб обрати свого лікаря, скористайтесь пошуком на сайті medicover.ua за спеціальністю «гінеколог» або «акушер-гінеколог». Заповніть коротку форму зворотного зв’язку і наш адміністратор допоможе запланувати візит з обраним лікарем.

Ви також можете записатись на консультацію безпосередньо в клініках Medicover у Львові, Ужгороді та Дніпрі або зателефонувати на намер гарячої лінії 0 800 305 911.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті