УЗД (Ультразвукова діагностика)

Більшість жінок дуже дбають про здоров’я своїх близьких, іноді забуваючи про своє. А тим часом завдяки профілактичним оглядам ми можемо попередити розвиток багатьох серйозних захворювань, у тому числі й новоутворень. Завдяки профілактиці жінка має шанс уникнути тривалого і неефективного лікування через пізно поставлений діагноз. Багато захворювань можна повністю вилікувати, якщо їх виявити на ранній стадії. Одним з найпоширеніших методів профілактики є ультразвукова діагностика.

Ультразвукова діагностика (УЗД) - метод діагностики, який за допомогою ультразвуку отримує зображення поперечного зрізу досліджуваного об'єкта (тканини, органу). УЗД – не інвазивне, безпечне обстеження (можна багаторазово повторювати і проводити вагітним), безболісне, точне (дозволяє виявити навіть дуже невеликі зміни в органах – від 0,1 мм), легкодоступне (лікар, при необхідності проводить УЗД під час консультацій).

 

Зміст:

1. УЗД (Ультразвукова діагностика) в Medicover

2. Види УЗД і обстежень

3. УЗД, як записатись на прийом

    

УЗД (Ультразвукова діагностика) в Medicover

Ультразвукові кабінети в наших клініках Medicover Львів, Medicover Ужгород та Medicover Дніпро оснащені найсучаснішим обладнанням, завдяки чому дослідження, що проводяться в них, є абсолютно безпечними та безболісними. Фахівці використовують найточніші та найшвидші цифрові пристрої з технологією 3D/4D. Ці апарати світового рівня зараз використовуються в більшості галузей медицини, зокрема в акушерстві та гінекології, урології, ортопедії, ендокринології та діагностиці внутрішніх захворювань.

Medicover пропонує повний спектр ультразвукових досліджень – як для дорослих, так і для дітей. Найчастіше у пацієнток жіночої консультації виконують обстеження:

УЗД щитоподібної залози,

УЗД органів малого тазу

УЗД грудних залоз

УЗД при вагітності

Цервікометрія

Доплерографія

Також можливо провести прецизійне обстеження одного з органів. 

   

Види УЗД і обстежень

Ультразвукову діагностику можуть проводити люди різного віку, від новонароджених до літніх, як жінки, так і чоловіки. Велика різноманітність датчиків для ультразвукового апарату дає можливість обстежити практично кожну частину тіла. Розглянемо більш детально ті види обстежень, які найчастіше проводяться в жіночих консультаціях Medicover.

УЗД щитоподібної залози. Існують медичні показання для проведення такого дослідження, в тому числі відхилення від норми результату лабораторних аналізів – підвищення або зниження рівня ТТГ або збільшення окружності шиї. Показанням до УЗД щитоподібної залози є також відчутні зміни всередині самої залози. Лікарі, які оглядають хворого, оцінюють розміри щитоподібної залози, структуру тканин органу, можуть виявити вузли, кальцинати і кісти. Сучасна медицина рекомендує жінкам проходити профілактичні огляди щитоподібної залози кожні 1-2 роки.

УЗД грудних залоз проводять не тільки при наявності певної причини (наприклад, ущільнення, яке можна пропальпувати під пальцями), а й профілактично. Варто зробити перше УЗД молочних залоз у подарунок на 20-річчя і повторювати його кожні 2 роки до 30 років. Після 30 років - один раз на рік, а після сорока навіть частіше - кожні 6 місяців, додатково включаючи мамографію в календар профілактичних оглядів. Молоді молочні залози краще оглядати за допомогою УЗД, а коли структура грудей починає змінюватися, приступати до мамографії. Однак слід зазначити, що повністю від УЗД грудних залоз не відмовлятися після 40. Таким чином можна подивитися на груди під різними кутами, а також оцінити пахвові лімфатичні вузли та характер виявлених змін, з чим навряд чи впорається мамографія. Тому обидва дослідження доповнюють одне одного.Це дослідження краще проводити на 5 -7 день від початку менструації, тобто в першу фазу циклу.

УЗД органів малого тазу – це гінекологічний огляд, який проводиться через черевну стінку, щоб оцінити стан репродуктивних органів жінки та правильність менструального циклу. Показаннями до УЗД органів малого тазу є порушення менструального циклу, біль у животі та внизу живота, незрозуміла кровотеча із статевих шляхів, або відсутність місячних понад 45 днів, нетримання сечі та зміни в ділянці матки, яєчників або слизової. Цей вид обстеження також проводиться при діагностиці безпліддя або проблем з виношуванням вагітності. Іноді завдяки огляду діагностуються відхилення в будові репродуктивних органів і розташування контрацептивів. В акушерстві для підтвердження вагітності на ранніх термінах проводять УЗД малого тазу, а пізніше контролюється розвиток плода.  Вагінальне УЗД матки і придатків виконується довгастим зондом, введеним на кілька сантиметрів у піхву. Вагінальний зонд набагато точніше, ніж звичайне УЗД, дозволяє оцінити структуру тіла, шийки матки та внутрішньої частини матки, а також яєчників. УЗД малого тазу   переважно проводиться в кабінеті гінекологом, до якого ви звернулися на прийом.

Деякі зміни матки важко пояснити за допомогою звичайного УЗД матки і придатків. Вони вимагають перевірки ультразвуком з введенням невеликої кількості фізіологічного розчину в порожнину матки. Сольова інфузійна соногістерографія – це дослідження матки, яке проводиться під час діагностики безпліддя і коли необхідно точно оцінити стан матки, наприклад, при деяких фіброміомах або поліпах матки. Лікар, який проводить огляд, вводить дуже тонкий м’який катетер через шийку матки в порожнину матки. Цей катетер дозволяє заповнити матку фізіологічним розчином. Під час наповнення матки проводять трансвагінальне ультразвукове дослідження.

Моніторинг овуляції в природному циклі проводять для визначення дня овуляції за допомогою кількох УЗД. Їх можна проводити в ході природних старань завагітніти, а також у процесі діагностики та лікування безпліддя. Мета дослідження – оцінити зростання та розрив фолікула Граффа з яйцеклітиною. Завдяки огляду лікар може визначити найбільш зручний час для запліднення або збору яйцеклітин для процедури in vitro. Моніторинг овуляції зазвичай складається з 3-4 обстежень, які проводять протягом циклу. Однак у жінок, у яких цикли нерегулярні, це число може досягати 8-10.

УЗД при вагітності. Неінвазивна ультразвукова діагностика проводиться не менше трьох разів протягом вагітності. Це обстеження абсолютно безпечне. Саме завдяки йому жінка може побачити свою дитину ще до її народження. Крім того, і лікар, і вагітна стежать за тим, щоб вагітність протікала добре і без ускладнень. Перше УЗД при вагітності проводять між 11 і 14 тижнями вагітності, друге - між 18 і 22 тижнями, третє - після 30 тижня вагітності. Якщо вагітна страждає на цукровий діабет або гіпертонію, або виношує двійню, УЗД плоду проводиться частіше.

За скеруванням лікаря вагітним також проводиться цервікометрія (УЗД шийки матки). Результат цервікометрії є основою для діагностики та лікування цервікальної недостатності, яка полягає в накладенні циркулярного шва на шийку матки. Терапія передчасних пологів, крім фармакологічних методів, включає накладення пессарія на шийку матки. Рішення про необхідність цих процедур ґрунтується на результатах УЗД шийки матки.

Допплер при вагітності використовується для оцінки кровотоку плаценти та органів плода. Обстеження оцінює кровопостачання різних структур плода і досліджує протікання в дрібних судинах, які не видно при стандартному УЗД вагітності. Доплерографія зазвичай проводиться після 26 тижня вагітності. Це корисний інструмент для виявлення захворювань, характерних для вагітності, наприклад, гестозу або порушення росту плода. Доплерометрія може допомогти визначити вагітність високого ризику за 2-3 тижні до появи симптомів захворювання. Допплерографію проводять при вагітності з високим ризиком, жінкам старше 35 років, у разі багатоплідної вагітності або у разі викиднів у минулому, а також у разі ризику серологічного конфлікту.

  

УЗД, як записатись на прийом

Ультразвукова діагностика в клініках Medicover Львів, Medicover Ужгород та Medicover Дніпро проводиться за попереднім записом. Щоб записатись на прийом, скористайтесь пошуком лікаря на сайті, вибравши спеціальність «лікар ультразвукової діагностики» та ваше місто. Зі списку лікарів ви зможете обрати найкращого спеціаліста, який проведе ваше обстеження, попередньо ознайомившись з його досвідом. Ви також можете запланувати УЗД в жіночій консультації, зателефонувавши на гарячу лінію 0 800 305 911 або домовитись про обстеження безпосередньо в клініці.

З цінами на УЗД, можна ознайомитись тут.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті