Трихологія

Захворювання шкіри голови та волосся є серйозною проблемою людини. Це впливає не тільки на естетику, але й на самопочуття та впевненість у собі. Трихологія вивчає та діагностує проблеми, пов’язані зі шкірою голови та волоссям, шукає їх причини та пропонує специфічні методи лікування.

  

Трихологія в Medicover

Проблеми зі шкірою голови та волоссям вражають все більше людей, незалежно від віку та статі. Надмірна себорея, лупа, сухість шкіри голови, свербіж, псоріаз або випадіння волосся – це захворювання, які є причинами дискомфорту не тільки фізичного, а й психічного та соціального. Що не менш важливо, проблема часто не тільки естетична, але в першу чергу пов’язана зі здоров’ям і може бути симптомом поганого стану організму.

У таких випадках найкраще звернутися за допомогою до лікаря-трихолога, який завдяки поглибленій діагностиці проблемних ділянок пацієнта підбере індивідуальну, комплексну та ефективну програму догляду та лікування, що відповідає потребам пацієнта, та, якщо необхідно, запропонує оптимальні  методи лікування.

Лікаря трихолога цікавлять захворювання шкіри голови (на відміну від дерматолога, який займається шкірними захворюваннями в набагато ширшому діапазоні). Але дуже часто, дерматологи можуть бути й трихологами, хоча буває, що деякі фахівці, які спеціалізуються на трихології, не мають медичної освіти (так званий косметолог-трихолог, який не займається фармакологічним чи хірургічним лікуванням). Лікувальну терапію трихолог часто проводить у співпраці з ендокринологом, алергологом, дієтологом або іншим спеціалістом.

Лікарі трихологи в медичному центрі Medicover займаються діагностикою та лікуванням наступних захворювань:

  • втрата волосся (облисіння, алопеція),
  • себорея,
  • себорейний дерматит,
  • свербіж голови,
  • лупа,
  • псоріаз.

Під час візиту наші фахівці проводять трихоскопію, трихограму (при необхідності) та детальну медичну бесіду з пацієнтом  з аналізом результатів морфології, після чого встановлюється діагноз, розробляється детальний план подальшої терапії.

 

Діагностика та лікування шкіри голови

Показанням для звернення до лікаря-трихолога є поява на шкірі голови таких тривожних симптомів, як свербіж, надмірне лущення та висипання. Також фахівець здатний діагностувати різні причини проблем з волоссям, наприклад, ламкість волосся та його слабкість.

Лупа, свербіж, подразнення, псоріаз або надмірне випадіння волосся – це проблеми, з якими багато людей борються, щоб відновити здоров’я та привабливий зовнішній вигляд. Допомогти можуть дослідження, які виявляють причини багатьох дерматологічних захворювань і визначають оптимальний курс терапії дерматологом, ендокринологом чи іншим спеціалістом. 

Лікар-трихолог шукає причини проблем зі шкірою голови та волоссям, складає індивідуальну програму лікування та догляду. Для постановки правильного діагнозу він також проводить бесіду з пацієнтом та трихоскопічне дослідження. 

Найважливішим трихологічним дослідженням є трихоскопія, яка передбачає візуалізацію – за допомогою мікрокамери із збільшенням до 70 разів. Під час трихоскопічного дослідження трихолог може визначити стан шкіри на голові, форму волосяного фолікула і кровоносних судин. Правильна діагностика дозволяє вибрати необхідний тип лікування та препарати, які допоможуть лікувати конкретну проблему.

Найбільш поширеними захворюваннями шкіри голови, які діагностують наші фахівці є:

 

Атопічний дерматит

Це запальне захворювання, яке вражає гладку й волосисту шкіру. Для них характерний хронічний та рецидивуючий перебіг з типовою клінічною картиною з тенденцією до спонтанного згасання. Хвороба супроводжується сверблячкою, типовою локалізацією та позитивним сімейним анамнезом атопії.

Якщо регулярне зволоження та інші самостійні заходи не допомагають, фахівець може запропонувати лікувати атопічний дерматит симптоматично використовуючи:

  • Креми, які контролюють свербіж та запалення, які допомагають заспокоїти шкіру;
  • Ліки з групи інгібіторів кальциневрину – впливають на імунну систему. Нанесені на шкіру, вони допомагають підтримувати її в нормі, контролювати свербіж і зменшувати симптоми атопічного дерматиту;
  • Пероральні препарати проти свербіння. Якщо свербіж дуже інтенсивний, пероральні антигістамінні препарати можуть допомогти вам нормально спати.

 

Мікоз 

Мікоз - захворювання, яке вражає не тільку гладку шкіру, але й  волосся та  брови. Це захворювання не є наслідком поганої гігієни. Навпаки - занадто частий контакт з водою та миючими засобами, які стерилізують шкіру, може сприяти її розвитку. При будь-якій підозрі на мікоз необхідно негайно звернутися до дерматолога, який повинен уважно зібрати анамнез і вивчити зміни шкіри.

Лікування мікозу волосистої частини голови слід розпочати якомога швидше, щоб запобігти розвитку хвороби та запобігти подальшому зараженню. Основним методом терапії мікозу є прийом протигрибкових препаратів, до складу яких зазвичай входять тербінафін, флуконазол або гризеофульвін (залежно від типу мікозу). 

 

Себорея

Себорея - це стан, який супроводжується підвищеним або зниженим виділенням шкірного сала на поверхню шкіри (зявляється жирність шкіри голови або надмірна сухість), очевидно, в області з найбільшою кількістю сальних залоз, наприклад, волосиста частина голови, носогубні складки, лоб, ніс, грудина або міжлопаткова область. Себорея є основою для розвитку захворювань шкіри голови – себорейної лупи, себорейного дерматиту, а також гладкої шкіри – акне та розацеа.

 

Себорейний дерматит

Себорейний дерматит – поширене хронічне захворювання, яке вражає як чоловіків, так і жінок різного віку. Супроводжуються появою сверблячки і лупи. Через те, що ураження супроводжуються свербінням, нерідко можна побачити  ерозії та струпи.

Лікування себорейного дерматиту є місцевим та повинно в основному базуватися на застосуванні кератолітичних, протизапальних й протигрибкових засобів. 

 

Лупа

Лупа (рос.”перхоть” на голові) виникає через надмірне та занадто швидке розмноження клітин епідермісу. Найпоширенішою причиною цієї хвороби є грибок Pityrosporum ovale. Більш того, на розвиток лупи впливає посилення діяльності сальних залоз, що призводить до себореї.

Для лікування легких форм лупи використовуються шампуні, лосьйони та емульсії проти лупи, що містять такі активні речовини, як піритіон цинку, саліцилова кислота, сульфід селену, клімбазол та цинк.

 

Псоріаз

Це хронічне рецидивуюче захворювання шкіри запального та проліферативного характеру. Псоріаз може помірно вражати невеликі ділянки у вигляді висипу. Коли псоріаз середньої та важкої форми, шкіра часто обтяжена запаленням, пов’язаним із червоними ділянками, покритими пухкими сріблястими лусочками. Люди з псоріазом часто помічають різну тяжкість перебігу хвороби. Фактори, які можуть погіршити симптоми, включають холодну та суху погоду, інфекції, стрес, сухість шкіри та прийом деяких ліків. Псоріаз не заразний та не може передаватися через дотик.

Основним методом терапії псоріазу є застосування місцевих препаратів. Вони дозволяють видалити накопичені фрагменти епідермісу. Такі препарати, як кортикостероїди пригнічують надмірну швидкість поділу клітин й мають протизапальні властивості. 

  

Алопеція

Алопеція у жінок та чоловіків, а часто й дітей, є поширеною проблемою. Алопеція проявляється значним випадінням волосся, що перевищує добову норму 50 - 100. Алопеція може супроводжуватися іншими симптомами, крім надмірного випадання волосся, наприклад, себореєю. 

Трихологія, як записатись на прийом

Звертатися до трихолога варто, як тільки ви помітили перші тривожні симптоми – тоді є найкращі шанси швидко усунути або зменшити проблему. Хронічні захворювання шкіри голови часто вимагають тривалого систематичного лікування у дерматолога, трихолога, ендокринолога, алерголога, гінеколога чи ендокринолога з грамотно підібраною трихологічною допомогою.

Записатися на прийом до дерматолога-трихолога можна зателефонувавши нам на рецепцію чи завітавши в один з медичних центрів Medicover Львів чи Medicover Ужгород. Також ви можете записатись на консультацію до фахівця, заповнивши заявку онлайн на нашому сайті medicover.ua.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті