Жіноча консультація | Медікавер

Жіноча консультація

Гінекологія – сфера медицини, яка займається вивченням, діагностикою та лікуванням патологій жіночої репродуктивної системи. За статистикою, у кожної шостої жінки з десятьох є якісь гінекологічні захворювання. Причинами цього є інфекції, які передаються статевим шляхом, вроджені або набуті патології ендокринної системи, стреси та великі фізичні навантаження.

Показання для візиту в жіночу консультацію

Профілактичний огляд гінеколога слід проходити всім жінкам мінімум один раз на рік, навіть якщо немає жодних негативних симптомів.

Заплануйте візит до гінеколога, якщо маєте наступні симптоми:

 • різкий або постійний біль унизу живота;
 • збої в менструальному циклі;
 • поява специфічних виділень жовто-зеленого кольору, з кров’яними згустками, неприємного запаху;
 • свербіж та печіння в області статевих органів;
 • наявність новоутворень;
 • відсутність вагітності при регулярному статевому житті.

Лікар-гінеколог допомагає при плануванні вагітності, виборі способу контрацепції, займається веденням вагітності та консультує при ситуації з безпліддям. До речі, у вагітних є індивідуальний графік консультацій у лікаря.

Які хвороби діагностує й лікує гінекологія

Гінекологічна клініка спеціалізується на таких жіночих захворюваннях, як ерозія, міома матки, дисплазія шийки матки, цервіцит, кандидоз, бактерійний вагіноз, папіломавірус (ВПЛ), ендометріоз, полікістоз чи кіста, доброякісні або злоякісні новоутворення.

Багато хвороб на ранніх етапах існують безсимптомно, і тільки своєчасна консультація у фахівця допоможе вчасно визначити хворобу.

Методи діагностики

Сучасна гінекологія застосовує такі діагностичні методи:

 • огляд гінеколога,
 • УЗД органів малого тазу,
 • відеоендоскопія (кольпоскопія, лапароскопія, гістероскопія),
 • мамографія,
 • лабораторні дослідження,
 • гістеросальпінографія (обстеження прохідності маткових труб).

У деяких випадках потрібна медико-генетична консультація онкомамолога, онколога, хірурга або інших вузькопрофільних спеціалістів.

Способи лікування

На основі результатів обстеження лікар-гінеколог підбирає ефективну лікувальну терапію. Хвороби сечостатевої системи у жінок лікуються консервативним та оперативним методами, а також за допомогою фізіотерапії.

Консервативний метод включає прийом протизапальних, протигрибкових, гормональних препаратів, а також антибіотиків й вітамінної терапії.

Оперативне втручання застосовується, коли медикаментозне лікування не приносить позитивних результатів, і захворювання переходить в загрозливу для здоров’я стадію. Сучасними методами хірургічного втручання в гінекології вважається лапароскопія й ендоскопія. Вона робиться через невеликі отвори у черевній порожнині чи через піхву, тому загоєння відбувається швидко.

Фізіотерапія полягає в проведенні лікування модернізованими апаратами. Це кріодеструкція, радіохвильове лікування шийки матки сургітроном, лазерна терапія, хімічна деструкція та інші методи.

Репродуктивна функція є однією з найголовніших у житті жінки. Тому дуже важливо приділяти увагу сечостатевій системі та проходити огляди у гінеколога з необхідною систематичністю.

Пам’ятайте, профілактика жіночих захворювань у Медичному центрі Medicover збільшує шанс успішної вагітності та народження здорових дітей.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення
Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі послуги